Strona Główna


Strona główna > Archiwum Poniedziałek, 19 sierpnia

wydanie: 440 data: 20.01.2013
gość: Marek Sawicki
ugrupowanie: PSL
funkcja w dniu emisji: polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister rolnictwa

Odtwarzanie nie działa? Spróbuj tutaj »

Już niedługo ubiega kadencja komisarza Lewandowskiego w Komisji Europejskiej. Czy PSL będzie rozmawiać i namawiać PO, aby w kolejnej kadencji próbować wziąć ważną tekę komisarza ds. rolnictwa? Kiedy wróci Pan na fotel ministra rolnictwa, aby dokończyć reformę WPR? W Brukseli potrzebny jest silny głos na tym ostatnim etapie negocjacji. Czy wynik ewentualnego porozumienia w sprawie Wieloletnich Ram Finansowych i brak wyrównania dopłat bezpośrednich w Polsce nie będzie dobrym pretekstem do odwołania Pana Kalemby?
Ekspert

Jak to możliwe, że w Rumunii, uchodzącej za taki kraj, za jaki stereotypowo uchodzi, zainwestowano w poszerzenie dróg krajowych i liczba wypadków i ofiar spadła? Cud?
Tomasz

Truskawka to roślina jednoroczna czy wieloletnia? Pan Sawicki uchwala zmienił definicje truskawki na roślinę jednoroczna po to by rolnicy nie mogli korzystać z dopłat na wznowienie produkcji po zeszłej zimie, gdy wymarzły plantacje truskawki.
Sławek

Co Pan sądzi o utworzeniu przez PSL wspólnych list wyborczych z PJN i Solidarną Polską?
Mariusz

Co się zmieniło w PSL wraz z ostatnią zmianą prezesa?
TF

Niech pan wytłumaczy prostym językiem, co to konkretnie znaczy "koordynować działania na rzecz przestrzeni wiejskiej"? Bo pachnie to pobieraniem dodatkowej kasy i niczym więcej.
KK

Skoro reforma sądów ministra Gowina polega tylko na zmianie nazw stanowisk i podległości służbowej, co oszczędzi trochę pieniędzy państwowych, a nie polega na zmianie ilości pracowników w sądach, to z jakiego powodu napotyka na sprzeciw PSL?
Ciekawy

Data wydania

Wybierz rok, a następnie dzień i miesiąc aby obejrzeć informacje na temat danego wydania

2018 17 16 15 14 13 12
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

miesiąc:
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12

dzień:
5.1 13.1
20.1 27.1

TVPTVP Kraków © 2001-2017 TVP Kraków. Wszelkie prawa zastrzeżone Błąd na stronie?