Strona Główna


Strona główna > Archiwum Niedziela, 5 kwietnia

wydanie: 189 data: 04.02.2007
gość: Ryszard Bugaj
funkcja w dniu emisji: dr hab. ekonomii,pracownik PAN
Recenzja w kwadrans po programie:

"Bardzo! ciekawa  DYSKUSJA z argumentami i kontrargumentami. Z przyjemnością słuchało się Gościa, dawno niewidzianego a poważanego.

Świetny!dzisiaj pan Mokrzycki - swobodny ale nie nonszalancki, jak bywało.

Wracam do meczu (Finał Polska - Niemcy w piłkę ręczną -przyp.red) i Małysza -  ale mieliście dzisiaj konkurencję!"

Czy widzi pan swoje miejsce w obecnej koalicji rządowej, która przecież ma akcenty lewicowe? Co chciałby Pan w tym rządzie zmienić?
Jed

Jaka jest recepta nowej lewicy na zdobycie poparcia społecznego przed kolejnymi wyborami?
Zbyszek

Kto Pana zdaniem będzie najlepszym kandydatem na prezydenta w roku 2010? Może Ryszard Bugaj?
Marcin

Czy lustracja jest tak na prawdę potrzebna Polsce?
Kd

Patrząc na tę dyskusję, która przypomina mi akademickie dywagacje, pragnę stwierdzić, że my, jako Polacy jesteśmy chyba, mistrzami świata, w rozmowie o niczym! To stwierdzenie, jest oparte na fakcie, że opracowana została w Polsce, technologia niezwykle taniego otrzymywania "czystej energii", gdzie podstawowym surowcem, jest woda. Oznacza to, że w najbliższych latach czeka Polskę dwucyfrowy wzrost gospodarczy.
Ps. Szanowna Pani, nie wiem, czy zechce Pani zacytować tę wypowiedź w programie, ale zapewne, doda ona kolorytu dyskusji.
Arex

Panie Ryszardzie
Czy jedną z przyczyn klęski lewicy, jest brak elit intelektualnych socjaldemokracji w dzisiejszej Polsce?
S.Adam.

Witam! Jestem licealistą z Piły. Chciałem zauważyć, że polska lewica jest bardziej liberalna niż rzekoma prawica i centroprawica. W moim regionie wybory samorządowe wygrała lewica - dlaczego? Gdyż są oni gwarancją zajęcia się przyszłością, a nie ciągłym ogrzewaniem teczek - wiadomo, że SLD i reszta po prostu boją się tego, co one zawierają, ale przez przypadek jednocześnie pracują nad moją przyszłością. Wiec wystarczy oczyścić lewice z tzw. betonu i są idealną partią rozwojową w Polsce. Warto jednak zauważyć, że często ludzi ocenia sie po papierkach - tzn. fakt ze ktoś był w PZPR świadczy o tym, ze był "zły" i jest dzisiaj "prawie przestępcą" - kiedy zmieni się pogląd polskiej elity intelektualnej na taki, który nie obraża tej partii celowo?
Coder

Panie Ryszardzie !!! Jest Pan człowiekiem pozostającym poza strukturami dzisiejszej lewicy. Czy nie jest to oddanie kreowania lewicy w ręce ludzi całkowicie do tego nie przygotowanych? Czy nie ucieka Pan od odpowiedzialności za lewice?
S.Adam.

Skąd weźmiecie pieniądze gdy w kraju zostaną już tylko emeryci, renciści i nieroby? Czy to uczciwe, że muszę utrzymywać pseudo rencistów i wiecznych bezrobotnych?
Spakowany

Kiedy lewica w Polsce uwolni sie od balastu komunizmu, lustracji i służb specjalnych?
Lulek

Data wydania

Wybierz rok, a następnie dzień i miesiąc aby obejrzeć informacje na temat danego wydania

2018 17 16 15 14 13 12
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

miesiąc:
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12

dzień:
04.2 10.2
18.2 25.2

TVPTVP Kraków © 2001-2017 TVP Kraków. Wszelkie prawa zastrzeżone Błąd na stronie?