Strona Główna


Strona główna > Archiwum Niedziela, 5 kwietnia

wydanie: 222 data: 04.11.2007
gość: prof. Andrzej Zoll
funkcja w dniu emisji: Prawnik, rzecznik praw obywatelskich, profesor prawa karnego UJ

Recenzja w kwadrans po programie:

Świetna rozmowa. Przemyślane, ciekawe pytania Młodych, mądre, spokojne odpowiedzi Profesora.

Czuło się wzajemne skupienie i szacunek…to jednak rzadkość.

Też bardzo dobre ostatnie pytanie Prowadzącego, szkoda że zabrakło czasu na pointę.

Czy ma pan odwagę zaprzeczyć, że rządy PiS-u w poważny sposób zwalczyły korupcję wśród lekarzy i urzędników państwowych?
Zenek

Po co prezydentowi uprawnienie do mianowania prezesa Trybunału Konstytucyjnego, czy też innych sędziów na stanowiska? Czy nie lepiej te sprawy rozstrzygać tylko w sędziowskim środowisku?
Rudy

Jak ocenia wprowadzenie sądów 24 H?
Sq9mcz

Jak pan ocenia bunt prokuratorów w Warszawie oraz niedawną decyzję sądu o możliwości zatrzymania na 48 godzin redaktorów Gazety Polskiej unikających stawienia się na rozprawie? Czy są to próby przypodobania się nowej władzy w Polsce?
Leszek

Panie Profesorze, skoro Pan nie będzie Ministrem Sprawiedliwości, to proszę wskazać najbardziej kompetentne osoby w parlamencie na te stanowisko. Czy nie są to prof Filar lub prof. Widacki z LID. Oznacza to po raz kolejny, że prawdziwe wykształciuchy to LID.
Krzysiek z Wrocławia

Czy w demokratycznym państwie prawa jakim jest Polska, dopuszczalne są iście ubeckie metody szantażu prezentowane przez CBA? Czy dopuszczalne, wg Pana, jest najpierw wybranie ofiary, a dopiero potem wszczynanie procedur prowadzących do udowodnienia jej winy?
Michał

Jest pan krytykiem byłego ministra Ziobry, ale musi pan przyznać, że w przeciwieństwie do pana, jest on politykiem popularnym i bez problemu wygrał wybory w swoim okręgu. Co wpływa na jego dobrą opinię wśród zwykłych ludzi?
Małgorzata

Czy powinno się wprowadzić karę śmierci? Jak ocenia Pan obecną konstytucję? Czy należy ją zmienić?
Sq9mcz

Proszę konkretnie określić jakie prawa obywatelskie wszystkich Polaków (z wyjątkiem przestępców) zostały naruszone przez rządy PIS-u?
Karol

Dlaczego w Polsce nikt jeszcze nie wpadł na to, żeby z więzień zrobić "fabryki". Aby więźniowie pracowali? Problem przepełnionych więzień i budowy nowych zniknąłby z pewnością.
Paweł

Data wydania

Wybierz rok, a następnie dzień i miesiąc aby obejrzeć informacje na temat danego wydania

2018 17 16 15 14 13 12
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

miesiąc:
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12

dzień:
04.11 11.11
18.11 25.11

TVPTVP Kraków © 2001-2017 TVP Kraków. Wszelkie prawa zastrzeżone Błąd na stronie?