Strona Główna


Strona główna > Archiwum Piątek, 25 września

wydanie: 649 data: 08.09.2018
gość: Jarosław Sellin
ugrupowanie: PiS
funkcja w dniu emisji: sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odtwarzanie nie działa? Spróbuj tutaj »

Pracuje w GOK w Borzęcinie woj. małopolskie. W naszej instytucji kultury pracownicy nie mieli podwyżki od kilku dobrych lat. Pensja miesięczna jest dużo poniżej średniej krajowej a o premiach szkoda wspominać. Mimo że w budżecie planuje się podwyżki to samorząd gminy twierdzi że nie ma pieniędzy. Chciałbym podkreślić że w tym ośrodku kultury wykonujemy szereg zadań związanych nie należących do naszych obowiązków. Chcielibyśmy w końcu otrzymać godziwe wynagrodzenie za sumiennie wykonywanie swojej pracy. 1300 zł netto z m-c na cały etat to stanowczo za mało.
rmk71

Czy ma pan długofalowy plan kształtowania świadomości historycznej Polaków poprzez np. produkcję filmów sensacyjnych - fabularnych, opartych na faktach z życia i działalności polskich zapomnianych bohaterów? Jeśli tak, to w którym punkcie planu jesteśmy?
Wojciech

Pracował pan w rządzie Jerzego Buzka jako rzecznik prasowy, teraz jest pan blisko rządu PiS, jakby pan porównał te dwa rządy mając na względzie interes Polski i Polaków?
Adam

Na której wojnie by pan skończył rozmowę o odszkodowaniach czy też zadośćuczynieniach, w tym za straty w dorobku kulturowym Polski: na II wojnie światowej z Niemcami, czy np. na którejś wojnie ze Szwecją?
Ks.

Czy pana zdaniem mamy w Polsce jeszcze zbyt mało pomników, ulic i innych form upamiętnienia tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego? A co z upamiętnieniem prezydenta Gabriela Narutowicza?
historyk

Jaki ma pan pomysł na walkę z określeniami typu "polskie obozy śmierci", oraz z przypisywaniem Polakom i nazistom a nie Niemcom odpowiedzialności za Holokaust?
mkk

Czy w ogóle będzie i jaka polska filmowa odpowiedź na serial "Nasze matki nasi ojcowie"?
kate

Pana zdaniem wygraliśmy, czy przegraliśmy polityczny spór z Izraelem o nowelizację ustawy o IPN?
Tek

Data wydania

Wybierz rok, a następnie dzień i miesiąc aby obejrzeć informacje na temat danego wydania

2018 17 16 15 14 13 12
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

miesiąc:
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12

dzień:
01.9 08.9
15.9 22.9 29.9

TVPTVP Kraków © 2001-2017 TVP Kraków. Wszelkie prawa zastrzeżone Błąd na stronie?